Чи вистачить грошей на субсидії для всіх?

Кожен, хто потребує допомоги на сплату житлово-комунальних послуг, її отримає. Держава це гарантує.

Раніше через штучно занижені тарифи держава дотувала і багатих, і бідних. Загальний об’єм таких прямих дотацій у 2014 році склав понад 120 млрд. грн. – це сума, що перевищувала 25% Державного бюджету країни.

Уряд відновив соціальну справедливість, замінивши дотації на паливо адресними субсидіями споживачам. Заможні можуть і повинні платити за газ, який споживають, самостійно. Державна підтримка надаватиметься тим, хто сьогодні реально потребує допомоги. За адресної схеми надання субсидії лише малозабезпеченим, сума субсидій у 2016 році становить 40 млрд. грн., а це лише 5% Державного бюджету.

Цього року на субсидії Уряд виділив 40 млрд. грн. Це кошти, які надійшли до Державного бюджету від від рентних платежів газовидобувних компаній. У 2016 році занижена ціна на газ обійшлася б державі у 170 млрд. грн. Ці гроші переважно пішли б на дотацію «Нафтогазу». Різниця – 130 млрд. грн. –  це кошти, що їх роками крали з кишень українців, а могли б спрямувати на підвищення соціальних стандартів для них.

Розповісти друзям: