Чи вистачає населенню газу українського видобутку?

Газу власного видобутку завжди не вистачало, тому на потреби населення запуповують ще й імпортований газ.

Державна компанія «Укргазвидобування» у 2015 році видобула 14,5 млрд. куб. м газу. Компанія залишає на власні технічно-виробничі потреби лише 1,6 млрд. куб. м газу. 12,9 млрд. куб. м товарного газу іде населенню. У 2015 році населення та теплопостачальні підприємства разом використали  17,2 млрд. куб. м.  Різницю в 4,3 млрд. куб. м Україна імпортує.

Штучно занижуючи ціну газу, ми знижуємо бажання видобувати його у своїй країні і стимулюємо його нераціональне споживання. У підсумку в Україні зараз споживання газу на людину в 2-2,5 рази вище, ніж у Польщі. Ринкова ціна на газ – це  стимул споживати економніше, а виробляти в Україні більше, щоб скоротити імпорт.

До того ж, «Укргазвидобування» не може продавати газ за собівартістю і працювати собі на збиток. Адже в ціну на газ закладають не лише витрати на його викачку, а й величезні капіталовкладення на геологічну розвідку й технологічну модернізацію. Якщо ми  не платитимемо реальну ціну за український газ (а отже, не вкладатимемо коштів у розробку нових родовищ та свердловин), у нас різко скорочуватиметься власний видобуток і зростатиме імпорт. Тому, всі, хто говорить про низьку ціну на український газ, – працюють на тих, хто бореться проти української газової незалежності.

Зараз ціну газу, що його виробляє «Укргазвидобування», вирівняли до ринкової. 50% цієї суми відразу спрямовується в Держбюджет, як рентні платежі. Ці гроші, зокрема, ідуть на виплату пенсій, житлових субсидій, а ще чверть буде йти на розробку нових родовищ і закупівлю нових технологій. Саме за рахунок нарощування внутрішнього видобування Україна планує припинити імпортувати газ для населення вже до 2020 року. 

Україна має значний потенціал збільшити видобування газу

Розповісти друзям: