Що планує Уряд зробити для підняття рівня життя українців?

Уряд готує пакет законопроектів про суттєве реформування системи оплати праці, який дасть змогу підвищити соціальні стандарти і покращити матеріальне становище українців.  У вересні цей пакет разом із проектом Державного бюджету на 2017 рік буде подано до Верховної Ради України. Йдеться передусім про підвищення мінімальної зарплатні й детінізацію фонду заробітної платні.

Тіньова економіка сьогодні складає 40% ВВП України, це майже 200 млрд. грн. Якщо детінізувати хоча б 10%, економіка запрацює, а значить, з’явиться можливість підвищити соціальні стандарти для українців.

Підвищення тарифів, наче лакмусовий папірець, показало що в нашій країні, майже 9 із 15 мільйонів домогосподарств потребують державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг (дані Міністерства соціальної політики). Навіть якщо субсидії отримуватиме кожне з 9 млн. домогосподарств, загальний обсяг коштів, виділених на це з державної скарбниці, буде в рази меншим, ніж дотації «Нафтогазу», що їх виплачували з Держбюджету до 2014 року.

Це вирок тій соціально-економічній політиці, що її проводили в Україні останні 25 років. Всі попередні Уряди боролися з тарифами, а треба боротися із неефективним споживанням та бідністю, створювати нові можливості для бізнесу, нові робочі місця, підвищувати заробітну платню, пенсії. 

Розповісти друзям: