Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги. На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

  • Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.
  • На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.
  • Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.
  • Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.
  • Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами - ще одна можливість економити домашній бюджет.

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України.  Її надають державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк»,«Укрексімбанк» та "ПриватБанк" - у розмірі:

  • 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
  • 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
  • 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70% коштів на проведення енергоефективних заходів.

Громадяни мають можливість отримати часткову компенсацію на енергоефективні заходи не тільки з державного бюджету, а й додатково (15-20%) з обласних та міських програм. Уряд об’єднав зусилля з ОДА та містами і запустив місцеві програми співфінансування заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір допомоги.

Регіональні програми відшкодування частини відсотків за кредитами для населення та ОСББ на утеплення

(переглянути карту)

Підвищення кінцевих цін на енергію вплинуло на поведінку споживачів. Люди переконалися, що економити – це вигідно. За 2014-2015 роки населення стало споживати на 30% менше газу. Відповідно, зменшилися обсяги необхідного імпорту палива і знизився тиск на курс обміну гривні. А бездотаційна ціна газу та тепла робить окупними проекти енергоефективності. Цей шлях пройшли всі країни ЄС.

Наші східноєвропейські сусіди (чехи та поляки) після повалення комуністичного режиму в 1990-х опинилися у схожих умовах: низький рівень життя, проблемний енергетичний сектор, ринкові ціни на енергоносії. Сьогодні ці країни за ефективністю використання теплової енергії в оселі випереджають Австрію чи Бельгію.

Україна, хоч із запізненням у двадцять років, теж розпочала масштабні зміни в енергетичному секторі. І вони неодмінно забезпечать добробут українцям і українській державі.

Позитивний досвід ОСББ у Волинській області

Розповісти друзям:

Тарифи

Субсидії