Добрый день. Не знаю, правильно ли я обращаюсь, или нет. Уже середина отопительного сезона а мы в шоке от тарифов. Когда было тепло на улице, старшие других домов прикручивали отопление. Тариф был ниже. Люди платили меньше. Но старший нашего дома ничего не делала, так как счётчик тепла убрали работники Теплокомунэнерго. А все из за того, что какой то проводят перегрызли крысы в подвале. Нам же сказали, что счётчик заменят, но ничего не произошло. Конечно хорошо, когда тепло. Мы платим по полному тарифу за 2 квартиры, хотя в одной никто уже не живет 2 года. А тариф нам ставят средний, но он значительно выше чем у других домов. Подскажите, как нам быть? Куда обращаться ? Одесская область. Г. Подольск, ул, Гагарина л 125

  • Заика Елена
  • 17 січня 2018
  • ID 14828

Відповідь:

Більша частина підприємств, що генерують тепло і гарячу воду, а також інженерні мережі міст, перебувають в комунальній власності. Тому й тарифи на воду і тепло в регіонах України, на відміну від ціни на газ, суттєво різняться. Все залежить від ефективності котельних систем у конкретному місті, стану мереж і рівня втрат в них, а також  від інвестиційної складової, встановленої на чітко окреслений період окупності нового обладнання.

Міська влада напряму може впливати на рівень ефективності котелень та втрати в мережах міста і може домогтися зниження тарифів, модернізуючи комунальну інфраструктуру. Як мінімум, на своєму рівні місцева влада повинна стимулювати встановлення засобів обліку та регулювання споживання. А це може зменшити нарахований об’єм спожитого ресурсу  майже вдвічі.

Після запровадження фінансової децентралізації на місцях з'явилися значні ресурси. Бюджети розвитку багатьох українських міст з 2014 року зросли практично вдвічі. Це дає змогу органам місцевого самоврядування не тримати гроші в «кишенях», а допомагати людям утеплюватися до зими, модернізувати інфраструктуру комунального господарства, щоб було менше аварій на теплотрасах, ремонтувати школи, садочки, лікарні.

Розповісти друзям: