Мій будинок має 2 квартири по 55 м кв та знаходиться в 10 метрах ( стіни поруч) від будинку на 160 квартир. Теплопостачання централізоване отримую підземним трубопроводом з підвалу цього великого будинку з їх труби і так возвратка через них і йде назад. По Гугл Мап це видно---- я є в.Гарбарська 2, а сусіди в.Галицька 32. Мешканці багатоквартирного вимагають від мене встановлення лічильника обліку тепла на мій будинок у їхньому підвалі, мовляв обрахунки за площею хибні і я недоплачую, обкрадаючи їх.... 2500 грн на 55 м кв (це одна квартира лишень з двох) у холодний місяцьу м.Івано-Франківськ аж ніяк не виглядають недоплатою. Але, організація, що надає послуги вимагає, щоб я встановила тепловий лічильник. інакше припинять мені надавати ці послуги. Я чула, що є постанова кабміну про те, що обрахування тепла в малих будинках ,де дороговартісно встановити лічильник, має проводитись по тарифу найближчої будівлі з лічильником ( а в сусідньому великому він є). І, що не мають права змушувати встановлювати лічильника!!! Допоможіть, будь ласка посиланням на документ. Я не маю коштів на лічильник зовсім і не знаю де шукати інтерв"ю прем"єрміністра, в котрому він озвучив це. Дякую.

  • Маріанна Грицак
  • 21 квітня 2017
  • ID 10754

Відповідь:

Добридень! По-перше, Ви можете скористатися урядовою програмою "теплих кредитів" і придбати лічильник, частину вартості якого оплатить держава. Разом з місцевою програмою співфінансування енергоефективних заходів, Ви можете отримати до 70% безповоротної допомоги на купівлю лічильника.

З приводу тарифоутворення. Обсяг спожитого тепла надавачі послуг – теплопостачальні підприємства - в опалювальному сезоні 2016 - 2017рр. нараховують трьома способами:

• За приладом обліку (будинковий або індивідуальний)

За аналогією з будинками, оснащеними лічильниками  - у містах, де  частка будинків з лічильниками складає понад 50%.

• У містах, де рівень оснащеності лічильниками нижче 50%, за нормою із врахуванням фактичної температури та тривалості періоду опалювального сезону.

Інших правил не існує, на жаль.

Розповісти друзям: