Добрий день. Як враховуються доходи фізичній особі-підприємцю, який працює на загальній системі оподаткування? Чи можливо здійснити перерахунок розміру субсидії на опалювальний сезон після надання довідки ДФС про суму чистого доходу за 2017 рік?

  • Снєгір Тетяна
  • 14 березня 2018
  • ID 15363

Відповідь:

Для  фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування  та є  платниками  єдиного  податку  першої  групи, незалежно  від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за  кожний  місяць  враховується дохід  на  рівні  двох  розмірів прожиткового  мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на  кінець періоду, за який враховуються доходи.

Для фізичних осіб-підприємців,  які  обрали  спрощену  систему оподаткування та є платниками   єдиного   податку  другої  групи,  -  трьох  розмірів прожиткового  мінімуму,  встановленого  для працездатних осіб.

Для фізичних   осіб- підприємців,  які  обрали  спрощену  систему оподаткування  та  є  платниками  єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового   мінімуму,  встановленого  для працездатних  осіб.  При цьому  не враховується дохід, отриманий самозайнятою  особою,  та  дохід від підприємницької діяльності, інформацію  про  які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань  соціального  захисту  населення.

Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. Розмір "зимової" субсидії буде відображено у платіжках за опалення, які надійдуть споживачам у листопаді 2017 року.

Розповісти друзям: