Добрий день, Я, мама 2-х дітей (1,5 і 4х років), знаходжусь в відпустці по догляду за дитиною. Субсидію отримую більше 5 років, вона весь час автоматично продовжувалась, боргів не мала. 04.06.16 р. я зареєструвала в квартирі доньку (2013 року народження), але не заявила про це в Управління праці та соц. захисту вчасно, чим несвідомо порушила пп.7 і 20 Постанови КМУ 848, - про це мені повідомили в Управлінні праці та соц. захисту, коли я в червні 2017 року, зареєструвала другу дитину (2016 року народження)і подала нову заяву і декларацію на отримання субсидії. В серпні 2017 мені зробили перерахунок і нарахували борг в розмірі більше 8 тис.грн, (в відділі субсидій пояснили, що із-за того що я не повідомила про реєстрацію доньки в місячний термін субсидія з мене знята за період з липня 2016 року по травень 2017 року і я її маю повернути сплативши борг. 1.Чи дійсно дане порушення (те що я несвідомо не повідомила про прописку доньки)тягне такі санкції як повернення суми субсидії нарахованої за рік,адже прописка малолітніх дітей не вплинула на збільшення доходів чи зміну майнового стану і це було по незнанню з мого боку. 2.Мені прийшло повідомлення про призначення нової субсидії з травня 2017 року по квітень 2018 року включно, при цьому розраховано субсидію лише на 5 місяців :з травня по вересня 2017 року, чи не втрачу я право на субсидію на опалювальний період якщо в мене є борг за опалення в зв»язку з вищезазаначеним?я маю сплатити борг до жовтня, чи можу сплачувати до кінця року? Прошу відповісти на питання 1,2 і заздалегідь вдячна за оперативну відповідь. З повагою,Марина

  • Марина
  • 14 вересня 2017
  • ID 12275

Відповідь:

Добридень! Про зміни у складі сім'ї Ви справді зобов'язані повідомляти управління соціального захисту населення.

Щоб врегулбвати ситуацію радимо звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій, яка діє при органах виконавчої влади на місцях, надати всі аргументи, і Комісія має допомогти.

Друге. У травні органи соціального захисту населення провели перепризначення субсидій на наступний рік та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня розрахують на новий опалювальний сезон.

За наявності боргу необхідно його реструктуризувати або сплатити, щоб субсидію продовжили.

Розповісти друзям: